Drukarki kart plastikowych

Drukarki kart plastikowych
porady

Drukarki kart plastikowych – co warto o nich wiedzieć?

Karty plastikowe zyskały ogromną popularność w wielu sektorach gospodarki. Mogą być wykorzystywane jako przepustki w wielu firmach i instytucjach, karty członkowskie w rozmaitych klubach i sklepach, karty studenckie itp. Oczywiście wydruk takich kart można zlecić firmie zewnętrznej, ale jeśli zlecenia realizowane są często, a nakłady kart spore, warto pomyśleć o własnej drukarce. Drukarki kart plastikowych, dzięki sklepom internetowym zobacz ten sklep internetowy, są obecnie sprzętem łatwo dostępnym dowiedz się więcej o drukarkach na blogu.

Wymiary karty plastikowej

Większość urządzeń oferuje zadruk kart plastikowych w standardowych rozmiarach, czyli 85,60 × 53,98 mm. Niezadrukowane karty sprzedawane są zarówno w bieli, jak i w kolorze i można na nich umieścić dowolny nadruk. Oczywiście karta taka musi mieć równą powierzchnię. Jeżeli chodzi o kolor wydruku, wszystko uzależnione jest od rodzaju drukarki, bowiem nie każde urządzenie drukuje w kolorze.

W jaki sposób powstaje nadruk na karcie plastikowej?

Drukarki kart plastikowych pracują z różną prędkością. Rodzaj zadruku także może być różny – inaczej pracuje drukarka retransferowa, inaczej termosublimacyjna.

Urządzenia drukujące w technologii retransferowej nanoszą nadruk na kartę plastikową poprzez mechaniczne przyłożenie taśmy barwiącej (termotransferowej) do karty. Pod wpływem wysokiej temperatury pigment z kalki barwiącej jest uwalniany i przenoszony na kartę plastikową. Powstający w ten sposób nadruk jest wyraźny i trwały, poza tym powstaje w bardzo krótkim czasie. Niestety ci, którzy stawiają na wielobarwne wydruki, mogą czuć się zawiedzeni, bo metoda ta pozwala wyłącznie na uzyskanie nadruku monochromatycznego, tj. jednobarwnego.

Termosublimacyjne drukarki kart plastikowych umożliwiają uzyskanie kolorowego wydruku, który jest realizowany w sposób tożsamy, co ten z wykorzystaniem taśmy termotransferowej. Barwniki umieszczone są na kolorowej taśmie barwiącej w standardowych kolorach YMCK – żółtym, magenta, cyjanowym oraz czarnym.

Drukarki kart plastikowych – producenci

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do zadruku kart plastikowych, jednak rekomenduje się zakup drukarek od producentów znanych i cenionych, a wiec takich marek, jak Evolis, Zebra albo Datacard. Firmy te oferują sprzęt wysokiej jakości do wielu zastosowań, a także szereg urządzeń eksploatacyjnych. To bardzo ważne, by użytkownik drukarki nie miał problemu z dostępnością odpowiednich kart plastikowych oraz taśm barwiących.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fototapety
porady
Fototapety – czy druk tapet z prywatnych zdjęć jest możliwy?

W ostatnim czasie fototapety stały się bardzo modnym elementem dekoracyjnym, wykorzystywanym nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale także biurowcach czy punktach handlowych. Fototapety sprawdzają się zwłaszcza w nowoczesnych pomieszczeniach i świetnie komponują z gładkimi ścianami i dodatkami w minimalistycznym stylu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów fototapet, różniących się rodzajem …

Subiekt
porady
Subiekt

Nowoczesny system sprzedaży – Subiekt Sprawna obsługa punktów handlowych możliwa jest tylko wówczas, gdy w punktach tych zatrudnieni są odpowiedni pracownicy, dysponujący wysokiej jakości sprzętem oraz mogący korzystać z nowoczesnych systemów sprzedażowych, takich jak Subiekt. Program do wspomagania procesu sprzedaży Współczesny handel wymaga stosowania rozwiązań, które ułatwią i przyspieszą obsługę …

magazynier
porady
Magazynier

Zawód magazynier – nie tylko praca fizyczna Praca w magazynie wiąże się z koniecznością wykonywania wielu różnych czynności. W mniejszych magazynach za wszystkie te czynności odpowiada kilka osób. W większych może być ich nawet kilkadziesiąt, a każda przyporządkowana jest do danego procesu magazynowego. Do procesów tych zaliczamy n.in.: przyjmowanie towaru, …