Fototapety papierowe a inne rodzaje fototapet

Fototapety papierowe - dedyk - gutenberg-drukarnia.pl
porady

Fototapety to jedne z najchętniej kupowanych materiałów dekoracyjnych. Zdobią ściany we wnętrzach prywatnych, ale również w biurowcach, salach treningowych i rozmaitych sklepach branżowych. Oczywiście nie wszędzie stosuje się fototapety tego samego rodzaju. A gdzie najlepiej sprawdzą się fototapety papierowe?

Rodzaje fototapet – podział ze względu na typ podłoża

Wyróżniamy wiele rodzajów fototapet, m.in. fototapety gotowe (w standardowym rozmiarze), oferowane przez markety budowlane, jak i fototapety wykonywane na zamówienie, w tym również fototapety ze zdjęć. Omawiane materiały dekoracyjne możemy podzielić ze względu na charakter zdobień. I tak wyróżniamy fototapety 3D, fototapety we wzory geometryczne, fototapety z teksturą, fototapety przedstawiające obiekty architektoniczne, fototapety w motywy florystyczne i wzory zwierzęce, czy też fototapety-pejzaże. Obok tego wyróżniamy fototapety do pokoju dziecięcego, do kuchni czy jadalni, czy też takie, które nadają się od gustownie urządzonego salonu. Ale najczęściej spotykanym podziałem fototapet jest ten, który uwzględnia rodzaj podłoża, na którym wykonano nadruk.

Ze względu na typ zastosowanego podłoża wyszczególniamy fototapety lateksowe, flizelinowe czy winylowe na flizelinie. Fototapety lateksowe to produkty wykonane na papierze syntetycznym i powlekane warstwą lateksu. Nierzadko klasyfikowane są jako fototapety papierowe. Z kolei fototapety flizelinowe są nieco grubsze – lepiej niż papier maskują nierówności ścienne. Flizelina to rodzaj włókniny w włókien syntetycznych. Wykorzystuje się ją także do produkcji fototapet winylowych na flizelinie, czyli takich, które są powlekane trwałym i odpornym na zmywanie materiałem PCV.

Czym charakteryzują się fototapety papierowe?

Fototapety papierowe to najchętniej kupowany rodzaj fototapet do zastosowań domowych. Wynika to m.in. z niskiej ceny produktu. Fototapety lateksowe są znacznie tańsze niż ich odpowiedniki na flizelinie. Są też łatwe w montażu, nie rozciągają się i nie rozrywają podczas aplikacji, poza tym można je przyklejać za pomocą zwykłych klejów do tapet. Fototapety papierowe, dzięki cienkiej warstwie lateksu, dobrze znoszą delikatne przecieranie lekko wilgotną ściereczką, ale nie należy ich zmywać na mokro, ani szorować. Świetnie sprawdzą się w salonie czy sypialni, ale nie będą dobrym wyborem dla tych, którzy chcieliby umieścić fototapetę w kuchni czy łazience.

Gdzie zrobić fototapetę papierową?

Z uwagi na to, że fototapeta papierowa jest produktem delikatniejszym od fototapet flizelinowych czy winylowych, powinna być wykonywaną z ogromną dbałością o detale. Z tego względu najlepiej zamówić ją w profesjonalnej drukarni, która oferuje wysoką jakość podłoża i równie wysoką jakość druku. Poza tym drukarnia może wykonać fototapetę ze zdjęcia dostarczonego przez klienta. Może to być fotografia zakupiona w banku zdjęć bądź też pochodząca z prywatnego zbioru. Najważniejsze, by była zdjęciem dobrej jakości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fototapety
porady
Fototapety – czy druk tapet z prywatnych zdjęć jest możliwy?

W ostatnim czasie fototapety stały się bardzo modnym elementem dekoracyjnym, wykorzystywanym nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale także biurowcach czy punktach handlowych. Fototapety sprawdzają się zwłaszcza w nowoczesnych pomieszczeniach i świetnie komponują z gładkimi ścianami i dodatkami w minimalistycznym stylu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów fototapet, różniących się rodzajem …

Drukarki kart plastikowych
porady
Drukarki kart plastikowych

Drukarki kart plastikowych – co warto o nich wiedzieć? Karty plastikowe zyskały ogromną popularność w wielu sektorach gospodarki. Mogą być wykorzystywane jako przepustki w wielu firmach i instytucjach, karty członkowskie w rozmaitych klubach i sklepach, karty studenckie itp. Oczywiście wydruk takich kart można zlecić firmie zewnętrznej, ale jeśli zlecenia realizowane …

Subiekt
porady
Subiekt

Nowoczesny system sprzedaży – Subiekt Sprawna obsługa punktów handlowych możliwa jest tylko wówczas, gdy w punktach tych zatrudnieni są odpowiedni pracownicy, dysponujący wysokiej jakości sprzętem oraz mogący korzystać z nowoczesnych systemów sprzedażowych, takich jak Subiekt. Program do wspomagania procesu sprzedaży Współczesny handel wymaga stosowania rozwiązań, które ułatwią i przyspieszą obsługę …