Magazynier

magazynier
porady

Zawód magazynier – nie tylko praca fizyczna

Praca w magazynie wiąże się z koniecznością wykonywania wielu różnych czynności. W mniejszych magazynach za wszystkie te czynności odpowiada kilka osób. W większych może być ich nawet kilkadziesiąt, a każda przyporządkowana jest do danego procesu magazynowego. Do procesów tych zaliczamy n.in.: przyjmowanie towaru, składowanie towaru, kompletowanie zamówień i wysyłkę. Praca magazyniera wymaga zatem koncentracji, sumienności i systematyczności. Magazynier niekiedy nie ma wiele, albo nawet nic wspólnego z intensywnym wysiłkiem fizycznym.

Zadania magazyniera

W dobie rozwiniętej logistyki, kiedy na polskim rynku dostępne jest absolutnie wszystko, funkcjonuje naprawdę wiele magazynów. Nic zatem dziwnego, że każdy, kto przegląda ogłoszenia o pracę, prędzej czy później trafia na ogłoszenie „zatrudnię magazyniera”. Zwykle stanowisko to nie wymaga posiadania żadnych specjalnych kwalifikacji czy umiejętności, więc może być pracą dla każdego. Ale czy na pewno?

Magazynier musi być osobą sumienną i odpowiedzialną, odpowiada bowiem za towar w magazynie. Musi chronić go przed pożarem, kradzieżą, zalaniem, szkodnikami, zepsuciem i zniszczeniem, pilnować terminów przydatności do spożycia. Ponadto często zobowiązany jest do przenoszenia i układania ciężkich przedmiotów, dlatego powinien być osobą sprawną fizycznie. Mile widziana jest także umiejętność obsługi wózków widłowych. Do zadań magazynierów należy kontrola jakości i ilości towaru przyjmowanego i wydawanego z magazynu, rozmieszczanie towarów w magazynie, dokonywanie na bieżąco inwentaryzacji towaru.

Magazynier a praca fizyczna

Osoby, które odpowiadają za przyjmowanie czy wysyłkę towarów i nie mają bezpośredniej styczności z samymi produktami, nie układają ich na półkach, ani też z nich nie zdejmują, nie są narażone na ciężką pracę fizyczną.

Z kolei pozostali pracownicy, mimo że wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, niejednokrotnie muszą ręcznie podnosić czy przekładać ciężkie przedmioty. Powinny to być osoby sprawne fizycznie, które nie skarżą się na dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa. Warto również, by nie bały się pracy na wysokości, bowiem niekiedy towar układany jest naprawdę wysoko. Magazynier jest narażony na upadki z wysokości – z drabin, podestów, półek.

Magazynier powinien także uważać na szybko poruszające się pojazdy, takie jak wózki widłowe. Do zachowania ostrożności zobowiązani są zarówno kierujący takimi pojazdami, jak i pozostali pracownicy magazynu. Wszyscy muszą dbać o porządek i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fototapety papierowe - dedyk - gutenberg-drukarnia.pl
porady
Fototapety papierowe a inne rodzaje fototapet

Fototapety to jedne z najchętniej kupowanych materiałów dekoracyjnych. Zdobią ściany we wnętrzach prywatnych, ale również w biurowcach, salach treningowych i rozmaitych sklepach branżowych. Oczywiście nie wszędzie stosuje się fototapety tego samego rodzaju. A gdzie najlepiej sprawdzą się fototapety papierowe? Rodzaje fototapet – podział ze względu na typ podłoża Wyróżniamy wiele …

fototapety
porady
Fototapety – czy druk tapet z prywatnych zdjęć jest możliwy?

W ostatnim czasie fototapety stały się bardzo modnym elementem dekoracyjnym, wykorzystywanym nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale także biurowcach czy punktach handlowych. Fototapety sprawdzają się zwłaszcza w nowoczesnych pomieszczeniach i świetnie komponują z gładkimi ścianami i dodatkami w minimalistycznym stylu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów fototapet, różniących się rodzajem …

Drukarki kart plastikowych
porady
Drukarki kart plastikowych

Drukarki kart plastikowych – co warto o nich wiedzieć? Karty plastikowe zyskały ogromną popularność w wielu sektorach gospodarki. Mogą być wykorzystywane jako przepustki w wielu firmach i instytucjach, karty członkowskie w rozmaitych klubach i sklepach, karty studenckie itp. Oczywiście wydruk takich kart można zlecić firmie zewnętrznej, ale jeśli zlecenia realizowane …