Na co zwrócić uwagę, wybierając profesjonalny skaner 3D?

3D technologia
ciekawostki

Skanery 3D umożliwiają przeprowadzenie szybkiej i jednocześnie dokładnej analizy obiektu rzeczywistego. Na podstawie pozyskanych danych powstaje trójwymiarowy model, który może być wykorzystany m.in. w procesach kontroli jakości i inżynierii wstecznej. Wysokiej jakości urządzenia metrologiczne znajdują zastosowania w firmach produkcyjnych, w architekturze, w muzealnictwie i wielu innych branżach, gdzie liczy się szybkość i precyzja skanowania. Na co zwrócić uwagę, wybierając profesjonalny skaner 3D dla swojej firmy?

Jakie urządzenie można nazwać profesjonalnym skanerem 3D?

Z pewnością nie chodzi tu o niewielkie skanery przeznaczone do użytku domowego czy sporadycznego wykorzystywania w sprzyjających warunkach. Profesjonalny skaner 3D to urządzenie stworzone do intensywnej pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Dzięki solidnej obudowie skaner charakteryzuje się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, może pracować w pomieszczeniach zapylonych, zawilgoconych, ciemnych. Doskonale radzi sobie również w warunkach zewnętrznych, nawet w czasie znacznego zamglenia czy dużego nasłonecznienia.

Mówiąc o profesjonalnych skanerach 3D, koniecznie należy wspomnieć o wysokiej precyzji skanowania. Dokładność pomiarowa powinna być potwierdzona certyfikatem laboratorium metrologicznego. To jeden z czynników, na który należy zwrócić uwagę, chcąc kupić profesjonalny skaner 3D. Wysoka precyzja skanowania umożliwia bardzo dokładne odwzorowanie geometrii badanego obiektu. W żaden sposób nie można tego zestawić z niską dokładnością pomiarów ręcznych albo wykonanych przy użyciu tanich skanerów z niepewnego źródła.

Na co zwrócić uwagę, wybierając profesjonalny skaner 3D?

Urządzenie skanujące do profesjonalnych zastosowań należy kupić od znanego i cenionego producenta innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Skaner 3D przemysłowy najlepiej nabyć od producenta polskiego, z którym można łatwo nawiązać kontakt i który oferuje szkolenia przedstawiające praktyczne zastosowania technologii skanowania 3D.

W tej chwili dużym zainteresowaniem cieszą się skanery bezdotykowe, optyczne. Skaner optyczny 3D powinien przejść liczne testy terenowe, które potwierdzą jego dokładność i wytrzymałość. Chcąc kupić profesjonalne urządzenie, powinniśmy zwrócić uwagę, z jakim wynikiem skaner przeszedł wspomniane testy.

Skaner 3D do profesjonalnych zastosowań

Wybierając profesjonalny skaner 3D, powinniśmy dokładnie prześledzić informacje podane przez producenta. Pod uwagę bierzemy skanery 3D przystosowane do bezpośredniej i ciągłej pracy w warunkach przemysłowych, w zmiennych warunkach oświetleniowych i w zmiennej temperaturze. Warto postawić na urządzenie wyposażone w dwa zakresy skanowania, dzięki czemu możliwy będzie pomiar zarówno obiektów wielkogabarytowych, jak i niewielkich przedmiotów. Ważne, by zmiana zakresu skanowania odbywała się w oprogramowaniu dołączonym do skanera.

Każdej firmie zależy na zakupie dobrej jakości skanera w korzystnej cenie, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru, należy nie tylko dokładnie sprawdzić parametry techniczne urządzenia, ale przeanalizować temat skaner 3D cena. W tym kontekście koniecznie należy sprawdzić, co wchodzi w skład gotowego urządzenia, czy i jakie oprogramowanie znajduje się w zestawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obwody PCB
ciekawostki
Jak wygląda prawidłowe przygotowanie dokumentacji produkcyjnej – praca na linii projektant – producent

Obwody PCB muszą spełniać oczekiwania jakie przed nimi stawia finalny klient. Bardzo ważnym czynnikiem, który determinuje jakość płytek PCB, jest współpraca na linii projektant PCB a producent obwodów. Jeśli ta współpraca przebiega sprawnie, klient szybciej otrzyma pożądany produkt. Dlatego tak istotną rolę w całym procesie produkcyjnym odgrywa precyzyjna dokumentacja. Jeśli …

układy cyfrowe
ciekawostki
Układy cyfrowe – zalety i zastosowania

Urządzenia elektroniczne, a szczególnie niewielkie urządzenia mobilne (smartfony, tablety) stały się nieodzownym elementem życia codziennego. Żyjemy w erze cyfrowej i nic nie wskazuje na to, by era ta miała się wkrótce zakończyć. Przeciwnie – spodziewamy się, że szybki rozwój najnowszych technologii doprowadzi do opracowania kolejnych innowacyjnych urządzeń, które prędzej czy …

ciekawostki
Wpływ technologii na nasze życie

Jak technologia wpływa na nasze życie? Jak technologia wpływa na nasze życie, oraz czy można w ogóle mówić iż odgrywa ona w nim kluczowe i adekwatne do tego znaczenie? Przede wszystkim na samym początku zastanówmy się, jak często technologia znajduje w nim pewnego rodzaju wykorzystanie, szybko bowiem okaże się, iż …