Program do inwentaryzacji środków trwałych

Inwentaryzacja środków trwałych może być mocno problematyczna w przypadku dużych sklepów i magazynów. Sporządzanie spisu z natury zajmuje wówczas wiele czasu i niełatwo przy tym o pomyłki. Inwentaryzację należy wykonywać okresowo, zwykle co kwartał, a obowiązkowo na zakończenie roku. Proces znacznie ułatwić może specjalistyczny program do inwentaryzacji.

Dobry program do inwentaryzacji środków trwałych

Dobry, to taki, który z powodzeniem może być wykorzystywany w firmach o różnych profilach działalności. Najlepiej, gdyby sprawdzał się zarówno do inwentaryzacji magazynu, środków trwałych, jak i wyposażenia. Istotny jest nie tylko wykaz wszystkich środków, ale również kontrola terminów przeglądów technicznych czy dat ważności. Dobry program do inwentaryzacji powinien również umożliwić sporządzenie raportu z przeprowadzonych czynności w formie nadającej się do wydruku.

W jaki sposób program usprawnia pracę komisji inwentaryzacyjnej?

Program do inwentaryzacji (bardzo dobrą aplikację oferuje firma COM4IT) wspomaga ewidencję i podliczanie środków trwałych. Wykorzystywane są do tego kody kreskowe oraz urządzenia przenośne – terminale. Najczęstszym rozwiązaniem w przypadku programów do inwentaryzacji jest podział funkcji oprogramowania na dwie części. Jedna to kontrola danych na monitorze komputera, a druga to czynności inwentaryzacyjne wykonywane przy użyciu terminali. Idealnie, gdy program do inwentaryzacji środków trwałych współpracuje z terminalami różnych producentów. Przyjazny dla użytkownika interfejs ułatwia przeprowadzenia sprawnej i co najważniejsze, bezbłędnej inwentaryzacji.

Program do inwentaryzacji środków trwałych – jak to działa?

Program zwykle umożliwia przeprowadzenie inwentaryzacji dwóch typów. Pierwszy to inwentaryzacja wykonywana przy wdrożeniu nowego systemu czy oprogramowania, które ma odtąd stale wspierać procesy magazynowe w firmie. Drugi typ to inwentaryzacja okresowa, która zwykle polega na porównaniu stanu wynikającego ze spisu z natury z tym, co znajduje się w komputerze. Niektóre programy wspierające wspomniane systemy magazynowe wystarczą, by inwentaryzacja przebiegła szybko i sprawnie. Często jednak potrzebny jest specjalistyczny program przeznaczony wyłącznie do ewidencji i podliczania środków trwałych. Jak on działa?

  1. Pierwszym krokiem jest synchronizacja wykorzystywanego potem terminalu z komputerem PC.
  2. Kolejnym krokiem jest wybór lokalizacji, z której będą inwentaryzowane środki.
  3. Następnie rozpoczyna się sczytywanie kodów kreskowych z etykiet zamieszczonych na środkach trwałych.
  4. Kolejny krok polega na przyporządkowywaniu środków trwałych do odpowiedzialnych za nie osób.
  5. Po wszystkim można zamknąć bądź wydrukować dokument i rozpocząć inwentaryzację w innej lokalizacji magazynu.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aplikacje magazynowe
aplikacje
Aplikacje magazynowe

Aplikacje magazynowe są zdecydowanie niezbędne w przypadku mniejszych, jak i większych firm, czy innych przedsiębiorstw zajmujących się rozprowadzaniem, wysyłaniem, produkowaniem oraz sprzedażą różnego rodzaju produktów. W dzisiejszych, jakże rewolucyjnych czasach, gdzie technologia jest niezwykle rozwinięta i ciągle poszerza swoje kręgi istnieje aplikacja, która ułatwia organizację. Nasza firma zajmuje się tworzeniem …

Aplikacje mobilne
aplikacje
Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne to obecnie jedna z najczęściej używanych i powszechnych aplikacji. Nie ma osoby (może poza wyjątkami w kręgu starszych pokoleń), która nie korzystałaby z jakiejkolwiek aplikacji. Korzystamy z nich codziennie na naszych smartphone’ach, tabletach, notebookach, a nawet laptopach. Aplikacje mobilne mogą być użytkowane na wszelkiego rodzaju niedużych (chociaż niekoniecznie) …