System WMS

System WMS
porady

System WMS a sprzęt do automatycznej identyfikacji towarów

System WMS w pracyTowary, które opuszczają taśmę produkcyjną, zyskują oznaczenia, jakie w dalszej kolejności będą wykorzystywane w magazynach oraz rozmaitych punktach handlowych. Dzięki tym oznaczeniom (kodom kreskowym) możliwa jest automatyczna identyfikacja produktów. Wpływ na dokładność i tempo odczytu kodów kreskowych ma wiele czynników. Istotna jest zarówno jakość samego kodu, jak i skanera, który ten kod odczytuje. Istotny jest także rodzaj oprogramowania magazynowego. Najlepiej wybierać system WMS, który obsługuje różnego typu urządzenia do automatycznej identyfikacji: terminale mobilne, drukarki kodów kreskowych, czytniki.

Obsługa procesów magazynowych

Bez wsparcia w postaci specjalistycznego oprogramowania magazynowego oraz wspomnianych wyżej urządzeń, obsługa procesów magazynowych byłaby znacznie utrudniona. Zdecydowanie wydłużył by się czas, w jakim przyjmowane są kolejne dostawy oraz przygotowywane zamówienia do wysyłki. Sprawdzanie stanów magazynowych byłoby zajęciem niezwykle praco- i czasochłonnym. Poza tym znacznie wzrosłoby ryzyko dokonania błędnych obliczeń.

System WMS znacznie przyspiesza i ułatwia obsługę procesów magazynowych. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko sprawne zarządzanie asortymentem, ale także ludźmi, odpowiedzialnymi za poszczególne procesy.

Dlaczego warto wdrożyć system WMS?

Wdrożenie systemu WMS to wiele korzyści dla magazynu. Warto jednak wybrać dobry system WMS – taki, który z łatwością dostosuje się do potrzeb konkretnej firmy (zobacz ofertę Com4IT).

Wdrożenie systemu oznacza eliminację błędów w procesach logistycznych. Dzięki nowoczesnym programom, pomyłki w magazynach zdarzają się coraz rzadziej, poza tym znacznie łatwiej jest wychwycić i naprawić pojedyncze błędy. Ponadto system WMS zdecydowanie usprawnia kontrolę stanów magazynowych, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych magazynów z mocno zróżnicowanym asortymentem.

Systemy WMS zwiększają wydajność pracy. Procesy magazynowe realizowane są szybko i to przez mniejszą ilość pracowników. Możliwa jest jednoczesna obsługa wielu zleceń. System umożliwia także szybkie przydzielanie zadań poszczególnym pracownikom oraz kontrolowanie postępów w pracach. Wykonywanie niektórych zadań wiąże się z koniecznością nadawania pracownikom uprawnień kompetencyjnych – dzięki systemom WMS odbywa się to w tempie błyskawicznym.

Zarządzanie towarem w magazynie

Przyjmowanie towaru i kompletowanie zamówień to procesy magazynowe, których nadzorowanie ułatwia system WMS. Ma on także duży udział w procesie składowania towarów, pozwala na ich łatwe i poprawne rozlokowanie, dzięki czemu powierzchnia magazynowa będzie efektywnie wykorzystana.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przestrzeń magazynowa
porady
Przestrzeń magazynowa

Przestrzeń magazynowa i jej zagospodarowanie Magazyn dobrze spełnia swoją funkcję, jeśli składowany w nim towar jest bezpieczny, a jego odnalezienie i przygotowanie do wysyłki nie stanowi żadnego problemu. W magazynie musi panować porządek, w przeciwnym razie kontrola stanów magazynowych będzie utrudniona, a pozostałe procesy spowolnione i pełne pomyłek. Przestrzeń magazynowa …

Leasing oprogramowania
porady
Leasing oprogramowania

Leasing oprogramowania, co to jest, porady Leasing oprogramowania jest dla właścicieli przedsiębiorstw, szczególnie małych firm, tematem numer jeden, który trzeba podjąć w czasie, gdy rozpoczyna się działalność. Niestety większość przedsiębiorców nie docenia wielkiej wartości dodatniej leasingu. Firma przyznając przedsiębiorcy  oprogramowanie oddaje mu na jakiś czas w użytkowanie licencję na dane …

Wydania magazynowe
porady
Wydania magazynowe – sprzęt i oprogramowanie

Nowoczesny magazyn Magazyn to miejsce, które powinno być właściwie zorganizowane i zarządzane. Nie ma tutaj miejsca na to aby było to miejsce nieporządne, nieuporządkowane i pełen bałaganu. Chodzi przecież o to, że w wielu firmach to właśnie magazyn będzie odgrywał dużą rolę w tym jak dana firma będzie faktycznie prosperowała …