System WMS

System WMS
porady

System WMS a sprzęt do automatycznej identyfikacji towarów

System WMS w pracyTowary, które opuszczają taśmę produkcyjną, zyskują oznaczenia, jakie w dalszej kolejności będą wykorzystywane w magazynach oraz rozmaitych punktach handlowych. Dzięki tym oznaczeniom (kodom kreskowym) możliwa jest automatyczna identyfikacja produktów. Wpływ na dokładność i tempo odczytu kodów kreskowych ma wiele czynników. Istotna jest zarówno jakość samego kodu, jak i skanera, który ten kod odczytuje. Istotny jest także rodzaj oprogramowania magazynowego. Najlepiej wybierać system WMS, który obsługuje różnego typu urządzenia do automatycznej identyfikacji: terminale mobilne, drukarki kodów kreskowych, czytniki.

Obsługa procesów magazynowych

Bez wsparcia w postaci specjalistycznego oprogramowania magazynowego oraz wspomnianych wyżej urządzeń, obsługa procesów magazynowych byłaby znacznie utrudniona. Zdecydowanie wydłużył by się czas, w jakim przyjmowane są kolejne dostawy oraz przygotowywane zamówienia do wysyłki. Sprawdzanie stanów magazynowych byłoby zajęciem niezwykle praco- i czasochłonnym. Poza tym znacznie wzrosłoby ryzyko dokonania błędnych obliczeń.

System WMS znacznie przyspiesza i ułatwia obsługę procesów magazynowych. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko sprawne zarządzanie asortymentem, ale także ludźmi, odpowiedzialnymi za poszczególne procesy.

Dlaczego warto wdrożyć system WMS?

Wdrożenie systemu WMS to wiele korzyści dla magazynu. Warto jednak wybrać dobry system WMS – taki, który z łatwością dostosuje się do potrzeb konkretnej firmy.

Wdrożenie systemu oznacza eliminację błędów w procesach logistycznych. Dzięki nowoczesnym programom, pomyłki w magazynach zdarzają się coraz rzadziej, poza tym znacznie łatwiej jest wychwycić i naprawić pojedyncze błędy. Ponadto system WMS zdecydowanie usprawnia kontrolę stanów magazynowych, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych magazynów z mocno zróżnicowanym asortymentem.

Systemy WMS zwiększają wydajność pracy. Procesy magazynowe realizowane są szybko i to przez mniejszą ilość pracowników. Możliwa jest jednoczesna obsługa wielu zleceń. System umożliwia także szybkie przydzielanie zadań poszczególnym pracownikom oraz kontrolowanie postępów w pracach. Wykonywanie niektórych zadań wiąże się z koniecznością nadawania pracownikom uprawnień kompetencyjnych – dzięki systemom WMS odbywa się to w tempie błyskawicznym.

Zarządzanie towarem w magazynie

Przyjmowanie towaru i kompletowanie zamówień to procesy magazynowe, których nadzorowanie ułatwia system WMS. Ma on także duży udział w procesie składowania towarów, pozwala na ich łatwe i poprawne rozlokowanie, dzięki czemu powierzchnia magazynowa będzie efektywnie wykorzystana.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fototapety papierowe - dedyk - gutenberg-drukarnia.pl
porady
Fototapety papierowe a inne rodzaje fototapet

Fototapety to jedne z najchętniej kupowanych materiałów dekoracyjnych. Zdobią ściany we wnętrzach prywatnych, ale również w biurowcach, salach treningowych i rozmaitych sklepach branżowych. Oczywiście nie wszędzie stosuje się fototapety tego samego rodzaju. A gdzie najlepiej sprawdzą się fototapety papierowe? Rodzaje fototapet – podział ze względu na typ podłoża Wyróżniamy wiele …

fototapety
porady
Fototapety – czy druk tapet z prywatnych zdjęć jest możliwy?

W ostatnim czasie fototapety stały się bardzo modnym elementem dekoracyjnym, wykorzystywanym nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale także biurowcach czy punktach handlowych. Fototapety sprawdzają się zwłaszcza w nowoczesnych pomieszczeniach i świetnie komponują z gładkimi ścianami i dodatkami w minimalistycznym stylu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów fototapet, różniących się rodzajem …

Drukarki kart plastikowych
porady
Drukarki kart plastikowych

Drukarki kart plastikowych – co warto o nich wiedzieć? Karty plastikowe zyskały ogromną popularność w wielu sektorach gospodarki. Mogą być wykorzystywane jako przepustki w wielu firmach i instytucjach, karty członkowskie w rozmaitych klubach i sklepach, karty studenckie itp. Oczywiście wydruk takich kart można zlecić firmie zewnętrznej, ale jeśli zlecenia realizowane …