Systemy WMS

Systemy WMS
Bez kategorii

Systemy WMS w magazynach i centrach logistycznych – zalety wdrożenia

Systemy WMS umożliwiają kompleksową i sprawną obsługę procesów zachodzących w magazynach. Dzięki temu prace magazynowe postępują szybciej, pracownicy otrzymują konkretne zadania i wzrasta wydajność pracy. Jednocześnie dochodzi do wyeliminowania błędów w procesach logistycznych, a raporty z przeprowadzonych działań są prawidłowe i szczegółowe. Wdrażany system WMS powinien spełniać wszystkie potrzeby danego magazynu i obsługiwać używane tam urządzenia, takie jak terminale, czytniki kodów kreskowych czy drukarki.

Systemy WMS dostosowują się do firmy

Zakup i wdrożenie oprogramowania magazynowego ma ułatwić pracę, a nie wymuszać konieczność całkowitej zmiany jej organizacji. To nie firma (magazyn, centrum logistyczne, skład budowlany) ma się dostosować do systemu WMS, a system do firmy. Ważne zatem, by funkcje systemu można było dowolnie modyfikować i dopasować do rodzaju i ilości zachodzących procesów.

Zalety wdrożenia systemu WMS w magazynie

Systemy WMS, zapewniającą kompleksową obsługę procesów magazynowych,, warto wdrożyć z wielu powodów. Do najważniejszych należy wspomniana wyżej możliwość dostosowania rozwiązań do specyfiki konkretnej firmy. Systemy WMS umożliwiają jednoczesną realizację wielu zleceń i różnorakich procesów (przyjęcie towaru, inwentaryzacja, kompletowanie zamówień, wydanie towaru itd.). Mogą być wdrożone w kilku magazynach, jeśli firma takowymi dysponuje.

Ogromną zaletą jest możliwość współpracy z wieloma urządzeniami do odczytu i wydruku kodów kreskowych. Kod odczytywany jest nie tylko z pojedynczych produktów, ale także opakowań zbiorczych. Kompletacja zamówień klientów przebiega szybko i jest wolna od błędów. Jeśli już o błędach mowa, systemy WMS umożliwiają bieżące monitorowanie procesów logistycznych i przetwarzanie zapisanych informacji.

Warto również wspomnieć, że oprogramowania tego typu pozwalają na optymalny podział pracy. Pracownicy różnego szczebla, odpowiedzialni za różnorakie zadania, otrzymują hasła i kody dostępu do poszczególnych funkcji systemu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowoczesna linia produkcyjna
Bez kategorii
Nowoczesna linia produkcyjna – najważniejsze kwestie

Komfortowe i bezpieczne warunki pracy Praca na produkcji to dla większości osób nie jest żaden szczyt marzeń. Wielu osobom wydaje się po prostu, że praca na produkcji musi być z natury rzeczy nudna, powtarzalna i przewidywalna, a przy tym wszystkim dosyć ciężka. W praktyce wcale jednak nie musi tak być. …

Serwis drukarki przemysłowej
Bez kategorii
Serwis drukarki przemysłowej

Szybki serwis drukarki przemysłowej Drukarki wykorzystywane w przemyśle zwykle są sprzętami znacznie droższymi aniżeli tradycyjne urządzenia biurowe. Więcej trudności sprawia również ich naprawa. Drukarka nie powinna być naprawiana własnymi siłami, ponieważ takie działanie może jedynie zaszkodzić. Serwis drukarki przemysłowej powinny wykonywać firmy, które produkcją i dystrybucją takich urządzeń zajmują się …

Kod kreskowy
Bez kategorii
Kod kreskowy – co warto wiedzieć

Kod kreskowy – co to jest Dużo osób słyszy na co dzień określenie kod kreskowy. Kod kreskowy jest obecny w naszym codziennym życiu niemal na każdym kroku. Wbrew pozorem jednak nie tak dużo osób wie czym dokładnie jest kod kreskowy i co oznacza. Kod kreskowy to inaczej kod paskowy lub …