Systemy WMS

Systemy WMS
porady

Systemy WMS w magazynach i centrach logistycznych – zalety wdrożenia

Systemy WMS umożliwiają kompleksową i sprawną obsługę procesów zachodzących w magazynach. Dzięki temu prace magazynowe postępują szybciej, pracownicy otrzymują konkretne zadania i wzrasta wydajność pracy. Jednocześnie dochodzi do wyeliminowania błędów w procesach logistycznych, a raporty z przeprowadzonych działań są prawidłowe i szczegółowe. Wdrażany system WMS powinien spełniać wszystkie potrzeby danego magazynu i obsługiwać używane tam urządzenia, takie jak terminale, czytniki kodów kreskowych czy drukarki.

Systemy WMS dostosowują się do firmy

Zakup i wdrożenie oprogramowania magazynowego ma ułatwić pracę, a nie wymuszać konieczność całkowitej zmiany jej organizacji. To nie firma (magazyn, centrum logistyczne, skład budowlany) ma się dostosować do systemu WMS, a system do firmy. Ważne zatem, by funkcje systemu można było dowolnie modyfikować i dopasować do rodzaju i ilości zachodzących procesów.

Zalety wdrożenia systemu WMS w magazynie

Systemy WMS, zapewniającą kompleksową obsługę procesów magazynowych,, warto wdrożyć z wielu powodów. Do najważniejszych należy wspomniana wyżej możliwość dostosowania rozwiązań do specyfiki konkretnej firmy. Systemy WMS umożliwiają jednoczesną realizację wielu zleceń i różnorakich procesów (przyjęcie towaru, inwentaryzacja, kompletowanie zamówień, wydanie towaru itd.). Mogą być wdrożone w kilku magazynach, jeśli firma takowymi dysponuje.

Ogromną zaletą jest możliwość współpracy z wieloma urządzeniami do odczytu i wydruku kodów kreskowych. Kod odczytywany jest nie tylko z pojedynczych produktów, ale także opakowań zbiorczych. Kompletacja zamówień klientów przebiega szybko i jest wolna od błędów. Jeśli już o błędach mowa, systemy WMS umożliwiają bieżące monitorowanie procesów logistycznych i przetwarzanie zapisanych informacji.

Warto również wspomnieć, że oprogramowania tego typu pozwalają na optymalny podział pracy. Pracownicy różnego szczebla, odpowiedzialni za różnorakie zadania, otrzymują hasła i kody dostępu do poszczególnych funkcji systemu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Drukarki kart plastikowych
porady
Drukarki kart plastikowych

Drukarki kart plastikowych – co warto o nich wiedzieć? Karty plastikowe zyskały ogromną popularność w wielu sektorach gospodarki. Mogą być wykorzystywane jako przepustki w wielu firmach i instytucjach, karty członkowskie w rozmaitych klubach i sklepach, karty studenckie itp. Oczywiście wydruk takich kart można zlecić firmie zewnętrznej, ale jeśli zlecenia realizowane …

Subiekt
porady
Subiekt

Nowoczesny system sprzedaży – Subiekt Sprawna obsługa punktów handlowych możliwa jest tylko wówczas, gdy w punktach tych zatrudnieni są odpowiedni pracownicy, dysponujący wysokiej jakości sprzętem oraz mogący korzystać z nowoczesnych systemów sprzedażowych, takich jak Subiekt. Program do wspomagania procesu sprzedaży Współczesny handel wymaga stosowania rozwiązań, które ułatwią i przyspieszą obsługę …

magazynier
porady
Magazynier

Zawód magazynier – nie tylko praca fizyczna Praca w magazynie wiąże się z koniecznością wykonywania wielu różnych czynności. W mniejszych magazynach za wszystkie te czynności odpowiada kilka osób. W większych może być ich nawet kilkadziesiąt, a każda przyporządkowana jest do danego procesu magazynowego. Do procesów tych zaliczamy n.in.: przyjmowanie towaru, …