Strona głównanowaDrukarki kart plastikowych

Drukarki kart plastikowych

Drukarki kart plastikowych – co warto o nich wiedzieć?

Karty plastikowe zyskały ogromną popularność w wielu sektorach gospodarki. Mogą być wykorzystywane jako przepustki w wielu firmach i instytucjach, karty członkowskie w rozmaitych klubach i sklepach, karty studenckie itp. Oczywiście wydruk takich kart można zlecić firmie zewnętrznej, ale jeśli zlecenia realizowane są często, a nakłady kart spore, warto pomyśleć o własnej drukarce. Drukarki kart plastikowych, dzięki sklepom internetowym zobacz ten sklep internetowy, są obecnie sprzętem łatwo dostępnym dowiedz się więcej o drukarkach na blogu.

Wymiary karty plastikowej

Większość urządzeń oferuje zadruk kart plastikowych w standardowych rozmiarach, czyli 85,60 × 53,98 mm. Niezadrukowane karty sprzedawane są zarówno w bieli, jak i w kolorze i można na nich umieścić dowolny nadruk. Oczywiście karta taka musi mieć równą powierzchnię. Jeżeli chodzi o kolor wydruku, wszystko uzależnione jest od rodzaju drukarki, bowiem nie każde urządzenie drukuje w kolorze.

W jaki sposób powstaje nadruk na karcie plastikowej?

Drukarki kart plastikowych pracują z różną prędkością. Rodzaj zadruku także może być różny – inaczej pracuje drukarka retransferowa, inaczej termosublimacyjna.

Urządzenia drukujące w technologii retransferowej nanoszą nadruk na kartę plastikową poprzez mechaniczne przyłożenie taśmy barwiącej (termotransferowej) do karty. Pod wpływem wysokiej temperatury pigment z kalki barwiącej jest uwalniany i przenoszony na kartę plastikową. Powstający w ten sposób nadruk jest wyraźny i trwały, poza tym powstaje w bardzo krótkim czasie. Niestety ci, którzy stawiają na wielobarwne wydruki, mogą czuć się zawiedzeni, bo metoda ta pozwala wyłącznie na uzyskanie nadruku monochromatycznego, tj. jednobarwnego.

Termosublimacyjne drukarki kart plastikowych umożliwiają uzyskanie kolorowego wydruku, który jest realizowany w sposób tożsamy, co ten z wykorzystaniem taśmy termotransferowej. Barwniki umieszczone są na kolorowej taśmie barwiącej w standardowych kolorach YMCK – żółtym, magenta, cyjanowym oraz czarnym.

Drukarki kart plastikowych – producenci

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do zadruku kart plastikowych, jednak rekomenduje się zakup drukarek od producentów znanych i cenionych, a wiec takich marek, jak Evolis, Zebra albo Datacard. Firmy te oferują sprzęt wysokiej jakości do wielu zastosowań, a także szereg urządzeń eksploatacyjnych. To bardzo ważne, by użytkownik drukarki nie miał problemu z dostępnością odpowiednich kart plastikowych oraz taśm barwiących.

RELATED ARTICLES

Metki tekstylne

Magazynowe systemy informatyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Wpływ technologii na nasze życie

Subiekt

Magazynier

Recent Comments