Strona głównanowaLeasing oprogramowania

Leasing oprogramowania

Leasing oprogramowania, co to jest, porady

leasing softwareLeasing oprogramowania jest dla właścicieli przedsiębiorstw, szczególnie małych firm, tematem numer jeden, który trzeba podjąć w czasie, gdy rozpoczyna się działalność. Niestety większość przedsiębiorców nie docenia wielkiej wartości dodatniej leasingu. Firma przyznając przedsiębiorcy  oprogramowanie oddaje mu na jakiś czas w użytkowanie licencję na dane oprogramowanie w zamian za określone w umowie raty. Leasing oprogramowania, zalety: można wybrać czas trwania leasingu, okres to od 18 do 48 miesięcy, leasingobiorca nie musi uiszczać wstępnej opłaty na poczet  leasingu, jego koszt, który ponosi to są raty za leasing sprzętu komputerowego. Firma może, nie ponosząc prawie kosztów wyposażyć swoje biura w oprogramowanie. Stałe raty powodują, że koszty nie rosną.

Czy się opłaca – leasing oprogramowania?

Większość firm obecnie wystawia faktury za leasing. Tak więc leasing komputerowy staje się coraz bardziej popularny. Programy komputerowe są sklasyfikowane jako wartość niematerialna i prawna i mogą podlegać amortyzacji pod warunkiem spełnienia kilku warunków: programy zostały nabyte i nadają się do gospodarczego wykorzystania w dniu wprowadzenia do ewidencji. Przewidywany okres użytkowania programów komputerowych jest dłuższy niż rok. Są wykorzystywane w związku z działalnością gospodarczą.

Leasing czy kredyt

Szacuje się, że obecnie leasing oprogramowania cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, więcej informacji możesz znaleźć na tej stronie. Bardzo ważną cechą oprogramowania jest to, że trzeba to oprogramowanie czasami aktualizować. W przypadku leasingodawcy oprogramowania nie zgadzają się na darmową aktualizację. Tak więc leasingobiorca będzie musiał ponieść koszt za aktualizacje oprogramowania. Leasing  zatem ma swoje plusy. Kredyt jest popularnym środkiem na pozyskanie dochodów dla swojej firmy. Wiele banków w swojej ofercie posiada kredyty na założenie działalności gospodarczej lub jej rozruch. Dość dużo osób i właścicieli firm zaciąga kredyty. Niestety minusem kredyty jest to, że aby wnioskować o kredyt trzeba złożyć wiele dokumentów oraz czasami długo czekać. Tak więc zastanówmy się, czy bardziej opłaca się zaciągnąć kredyt, czy leasing. Może leasing oprogramowania będzie atrakcyjniejszą formą na rozruch firmy.

RELATED ARTICLES

Etykieta produktu

Aplikacja magazynowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Drukarki kart plastikowych

Wpływ technologii na nasze życie

Subiekt

Recent Comments